O firmie

1925
Początek

Bogdan Strojny, jako 17 letni chłopak rozpoczyna naukę zawodu zegarmistrzowskiego.

1938
Książka

Bogdan Strojny pisze swoją pierwszą książkę „Zarys nauki o zegarze”. Jest to bardzo śmiała inicjatywa seniora naszej rodziny, w tamtym czasie literatura zegarmistrzowska w języku polskim prawie nie istniała.

1941
Otwarcie zakładu w Krakowie

II wojna światowa zmusza Bogdana Strojnego do opuszczenia Poznania, zakłada swój zakład zegarmistrzowski na ulicy Sławkowskiej 4 w Krakowie. W 1942 roku przystępuje do egzaminów i otrzymuje tytuł Mistrza Zegarmistrzostwa przyznany przez Die Meisterprufungskommission /to był czas okupacji Krakowa/.

1958
Odchodzi założyciel Firmy

1958 – Tata odchodzi od nas, umiera w szpitalu po nieudanej operacji, pozostawia dwóch synów, 10 letniego Wojtka i 14 letniego Andrzeja. Nasza mama, Czesława, nie likwiduje zakładu zegarmistrzowskiego na Sławkowskiej, uczy się zawodu i prowadzi firmę na tzw. „prawach wdowieństwa”. To właśnie Jej zawdzięczamy kontynuację naszej tradycji.

1968-72
Przyszłość

Kończymy studia, ja Politechnikę Krakowską, mój brat Andrzej medycynę. Pomimo pracy w zawodzie inżyniera zawsze „ciągnęło” mnie na Sławkowską, popołudniami zastępowałem swoją mamę za ladą sklepu

1983
Zegarmistrz Wojciech Strojny

Zdaję egzamin czeladniczy w zawodzie zegarmistrzowskim. Rozpoczyna się moja „przygoda z zegarkami”.

1990
Zmiana lokalu

Po 49 latach tracimy lokal przy Sławkowskiej 4, w nowych czasach nikomu nie są potrzebni zegarmistrze! A ja uparcie twierdzę, że jest i będzie zupełnie inaczej. W 1991 roku zdobywamy nowy lokal, obok starej firmy i pod adresem Sławkowska 2 kontynuuję to, co robiliśmy przez 50 lat.

2001
Pierwsza Aukcja

60-lecie firmy postanawiamy uczcić organizując aukcję zegarków należących do sławnych ludzi. Aukcja odbywa się w Teatrze im. J. Słowackiego i licytujemy kilkadziesiąt zegarków, między innymi zegarki: Lecha Wałęsy, Helmuta Kohla, Ro­mana Polańskiego, Annie Lennox, udaje się nam zarobić ponad 100 tys. złotych! Kupujemy niewidomym dzieciom z ulicy Tynieckiej mikrobus, wysyłamy małą...

2003
Zegarek Papieski

Papież Jan Paweł II przekazuje na nasze ręce swój bardzo osobisty zegarek z prośbą, aby pomóc szkole Św. Tereski z Rabki.

2004
Rozwijamy się!

Rozwijamy się! Otwieramy piękny salon z ekskluzywnymi zegarkami, renomowanych szwajcarskich firm, na ulicy Sławkowskiej 10.

2011
Druga Aukcja

16 października w Teatrze im Juliusza Słowackiego odbyła się długo oczekiwana aukcja charytatywna. Wystawiony na niej został zegarek podarowany nam przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Dochód z jego sprzedaży, zgodnie z życzeniem Darczyńcy został przekazany na potrzeby szkoły Św. Tereski w Rabce. Na aukcji sprzedano również wiele zegarków podarowanych nam przez najlepsze firmy...

2016
Rozbudowa serwisu

Przenosimy nasz serwis zegarmistrzowski pod adres Sławkowska 10, zdobywamy autoryzację serwisową nowych marek m.in. Breitlinga, wyposażamy zegarmistrzów w najnowocześniejsze w Krakowie urządzenia do polerowania kopert, sprawdzania wodoszczelności, regulacji chodu i wiele innych.

2018
Przeprowadzka

Zostajemy jednak na tej samej ulicy. Nowy adres to Sławkowska 11. Nowy sklep jest lepiej dostosowany do potrzeb działania serwisu zegarmistrzowskiego.

Jest też jaśniejszy i bardziej przestronny. Prawdziwym wyzwaniem okazało się przeniesienie ważącego tonę sejfu ale i to udało się zrobić :)

Administratorem podanych danych osobowych jest Krakowski Salon Jubilerski W. Strojny Spółka Jawna z siedzibą w Krakowie, ul. Księdza Dercza 3, 30-437 Kraków. Dowiedz się więcej na temat ochrony prywatności.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium