Zegarki męskie Ball

Ball Trainmaster Railroad Standard 130 Years

Nr. ref. NM3888D-LL3CJ-WH
Producent: BALL
Cena: 12 250,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość

BALL Standard Time 135 Anniversary

Nr. ref. NM3288D-UJ-WH
Producent: BALL
Cena: 9 410,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość

Ball Engineer III Silver Star Polish Navy Edycja Limitowana

Nr. ref. NM2180C-S10J-BE
Producent: BALL
Cena: 7 000,00 zł
szt.
zobacz więcej

Ball Engineer Master II Skindiver Heritage

Nr. ref. DM3308A-S1C-BE
Producent: BALL
Cena: 15 310,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość

Zegarek Ball to czasomierz niezawodny nawet w ekstremalnych warunkach

Tam, gdzie w grę wchodzi ludzkie życie, na ma miejsca na margines błędu. Dlatego zegarki Ball wykorzystują wszelkie dostępne technologie, by zapewnić maksymalną precyzję odczytu czasu w każdych warunkach. Nieważne, czy nurkujesz na Bali, czy zdobywasz najwyższe szczyty Himalajów – potrzebujesz czasomierza, który Cię nie zawiedzie.

Ball – zegarek dla podróżników i zdobywców

Historia marki Ball nierozerwalnie związana jest z historią amerykańskiej kolei. Pod koniec XIX w. w Cleveland, w celu usprawnienia systemu pracy pociągów, zatrudniono jako głównego inspektora Webba C. Balla, przyszłego założyciela firmy produkującej niezawodne i precyzyjne zegarki. Ball, będący zarówno jubilerem, jak i certyfikowanym zegarmistrzem, wprowadził w amerykańskim kolejnictwie rygorystyczne zasady wyznaczania czasu. Każdy czasomierz wyprodukowany od tamtej pory w jego zakładach, dzięki zastosowaniu najlepszych technologii, przyczyniał się najpierw do wzrostu bezpieczeństwa podróży pociągiem, a następnie powoli do wzrostu bezpieczeństwa w innych dziedzinach, gdzie ułamki sekund mogą wpływać na podejmowanie najważniejszych decyzji. Nurkowie, himalaiści, lotnicy – dla nich powstały słynne serie takie jak:

  • Trainmaster,
  • Fireman,
  • Engineer,
  • Roadmaster.

Chociaż firma przeniosła się z USA do Szwajcarii, wciąż zwraca się w stronę tradycji, z której wyrosła – produkcji mistrzowskich czasomierzy o niezawodnej precyzji.

Zegarek Ball Trainmaster jest zawsze o czasie

Wysokie standardy wyznaczone przez Ball można znaleźć w stanowiącej arcydzieło rzemiosła zegarmistrzowskiego serii Trainmaster. Mechaniczny zegarek Ball Trainmaster samonakręcający się urzeka cyferblatem w stylu vintage. Dostępny jest z trzema rodzajami dużych, czytelnych indeksów: w postaci cyfr arabskich, rzymskich i cienkich, srebrnych kresek. Zegarek Ball Trainmaster to najbardziej elegancka seria w ofercie firmy, która jednocześnie zaskakuje swoją nowoczesnością. Bezproblemowy odczyt godziny nocą jest możliwy dzięki zastosowaniu rurek z trytem zapewniających podświetlenie indeksów bez konieczności naświetlania cyferblatu w ciągu dnia. Producent zadbał o mechanizm, stosując zabezpieczenie antywstrząsowe i antymagnetyczne, by zminimalizować skutki ewentualnego upadku lub wpływu pola magnetycznego.

Sportowa elegancja i precyzja wykonania zegarka Ball Fireman

Kolejna niezawodna seria to Ball Fireman. Modele z kolekcji są jednymi z najchętniej wybieranych z oferty producenta. Mechaniczne czasomierze z kopertą ze stali szlachetnej mają szafirowe szkło z powłoką antyrefleksyjną dla poprawienia czytelności cyferblatu. Bransoleta dostępna jest w dwóch wariantach: ze stali szlachetnej lub materiału odpornego na działanie słonej wody. Ten ostatni użyto w zegarku Ball Fireman Night Train, świetnie nadającym się do nurkowania. Zakręcane koronka i dekiel zabezpieczają wnętrze mechanizmu przed kontaktem z wodą, a trytowe podświetlenie wskazówek i indeksów pozwala sprawdzić czas w ciemności bez dodatkowego naświetlania. Te funkcje, właściwe także pozostałym modelom Fireman, razem z datownikiem, chronografem i tachymetrem, to idealne dodatki do zegarków dla osób, które mają odwagę realizować swoje marzenia.

Zegarek Ball Engineer dla miłośników ekstremalnych przygód

By sięgać szczytów, trzeba nie tylko wielkiej wizji. Potrzeba dokładnego przygotowania, a także niezawodnego sprzętu. Dlatego powstał czasomierz będący najbardziej zaawansowaną technologicznie propozycją firmy Ball: zegarek Engineer. Dzięki innowacyjnemu podejściu i szwajcarskiej precyzji ta seria może poszczycić się takimi funkcjami jak GMT (druga strefa czasowa), obrotowy bezel oraz datownik. Wyposażony w manufakturowy mechanizm zegarek Ball Engineer pokazuje czas precyzyjnie nawet w ekstremalnych temperaturach od -40°C do +60°C, a to dzięki użyciu najwyższej jakości olejów podczas montażu. To niezwykle ważne szczególnie w wysokich górach, gdzie właściwy pomiar czasu może uratować życie. Zegarek Ball Engineer posiada między innymi jeden z czołowych polskich himalaistów, Adam Bielecki.

Kolekcja Roadmaster: zegarek Ball do zadań specjalnych

Roadmaster to hołd dla tych, którzy zarządzają infrastrukturą kolejową. Ten zegarek-narzędzie nie tylko wygląda efektownie, ale spełnia bardzo konkretne funkcje. Obracany jednokierunkowy pierścień z dwukolorową podziałką czasu GMT pozwala błyskawicznie określić czas dla konkretnej strefy czasowej. Każdy z dostępnych w ofercie Ball zegarek z serii Roadmaster jest wodoszczelny do 200 metrów, ma rezerwę chodu nawet do 80 godzin oraz Certyfikat Chronometru COSC, będący jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie precyzji.

Zegarek Ball to doskonały prezent

Zegarek Ball to doskonały prezent dla nieustraszonych podróżników i przebojowych biznesmenów. Jeśli jesteś osobą wymagającą i potrzebujesz czasomierza o nienagannym wzornictwie i legendarnej precyzji, Ball to marka dla Ciebie. Niezależnie od okoliczności, z nim będziesz zawsze na czas.

Administratorem podanych danych osobowych jest Krakowski Salon Jubilerski W. Strojny Spółka Jawna z siedzibą w Krakowie, ul. Księdza Dercza 3, 30-437 Kraków. Dowiedz się więcej na temat ochrony prywatności.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium