Zieleń w zegarkach – dlaczego jest modna?

Zieleń w zegarkach – dlaczego jest modna?

Kolor zielony stał się ostatnio bardzo modny. Niekoniecznie z tęsknoty za wiosną, ale nie mogło go zabraknąć także na zegarkach. Zielone tarcze prezentują się oryginalnie, ale przy tym można je dopasować do wielu różnych stylizacji. Ten trend jest na tyle duży, że Mark Toulson, szef sprzedaży zegarków w Watches of Switzerland Group, powiedział, iż od początku roku aż do maja sprzedano o 80 procent więcej zielonych zegarków niż w 2020 roku i o 197 procent więcej niż w 2019 roku! To ogromny wzrost. Co się za nim kryje?

Co oznacza zieleń w zegarku?

Niewątpliwie popularność zielonych tarczy zegarków trudno jest zredukować tylko do jednego czynnika. Zielony dla wielu to kolor bogactwa, bo przecież właśnie w takim kolorze są amerykańskie dolary. Co prawda to zazwyczaj złote zegarki są tymi najdroższymi, jednak zieleń w różnych odcieniach także może przywoływać takie konotacje. Innym zielony kojarzy się z ekologią i dbaniem o planetę, jednak to zdecydowanie zbyt dalekie skojarzenia. Dla Chińczyków zieleń oznacza czystość, a nie można zapominać o ich licznym udziale w rynku konsumentów. Może to dlatego firmy zegarmistrzowskie zaczęły je proponować?

Wśród innych przyczyn popularności zielonych zegarków, specjaliści wymieniają również oznakę wolności. W trakcie pandemii, kiedy ograniczona była możliwość przebywania na zewnątrz, bardzo tego koloru brakowało. Stąd być może chęć pozornej rekompensaty.

Te wyjaśnienia są jednak w większości absurdalne. Prawda jest taka, że zielone zegarki były obecne na rynku od zawsze, tak samo, jak kolorowe tarcze w ogóle. Teraz jest na nie prawdziwy boom, porównywalny z wcześniejszą popularnością niebieskiego. W wielu przypadkach żółty i czerwony są zbyt krzykliwe, nie pasują do wszystkiego i trudniej je sprzedać. Zielone tarcze są popularne ze względu na uniwersalność przy jednoczesnej możliwości spróbowania czegoś nowego.

Zieleń jest wyciszająca, a do tego dostępna w wielu odcieniach (od limonki po oliwkę). To sprawia, że jest to produkt bardzo wszechstronny, a właśnie takie są pożądane na rynku drogich przedmiotów.

Z czym łączyć zegarek zieloną tarczą? 

  • Zgodnie z teorią dopełniających się kolorów, zieleń dobrze harmonizuje z fioletami i czerwienią. To jednak dosyć oryginalne połączenie, jeżeli chodzi o zegarki. Bardziej klasyczne modele idealnie będą się prezentować zestawione z brązem. Skórzany pasek zawsze będzie najbardziej elegancki.
  • Zieleń leśna – nasycona i pełna wyrazu, najlepiej będzie się prezentować w zestawieniu z odcieniem kawowym albo czekoladowym. To klasyka, która zawsze dobrze się sprawdzi, także jako dodatek do garnituru.
  • Osoby lubiące eksperymentować docenią limonkowy odcień zieleni w zestawieniu z różem. To świetne połączenie na lato. Nie jest to może typowy zegarek biznesowy, ale jako model casualowy taki „arbuz” wygląda naprawdę dobrze.
  • Nieco bardziej subtelne jest zestawienie zieleni z pomarańczowym. Jeżeli boisz się zbyt odważnych kombinacji, postaw na pastelowy kolor moreli i ciemniejszy, wręcz rdzawy odcień pomarańczy jako dopełnienie szmaragdowego.
  • W dopasowywaniu zielonego zegarka do dodatków bardzo duże znaczenie ma intensywność odcieni. Postawienie na pastele z pewnością pozwoli na szerszy wybór elementów dopełniających, aby uniknąć wyglądu choinki.
  • Wzory i tkaniny także są bardzo ważne. Mowa zarówno o materiale, z jakiego wykonany jest pasek, jak i o tkaninie ubrania. Zieloną tarczę połącz z takimi elementami jak poszetka, krata na koszuli albo nawet skarpetki. Do zielonej tarczy pasuje zamszowy pasek – mniej oczywisty, ale nie mniej interesujący. W sportowej wersji z metalową bransoletą będzie to jednak tak samo intrygujące połączenie.
  • Nadal najbardziej popularne spodnie na świecie – niebieskie jeansy – z niebieską tarczą zegarka za bardzo się zlewają i czasomierz traci swoją siłę wyrazu. Rozwiązaniem tego problemu jest zielona tarcza. Równie subtelna, ale przy tym także bardzo wszechstronna i do wykorzystania w wielu zróżnicowanych stylizacjach.

Administratorem podanych danych osobowych jest Krakowski Salon Jubilerski W. Strojny Spółka Jawna z siedzibą w Krakowie, ul. Księdza Dercza 3, 30-437 Kraków. Dowiedz się więcej na temat ochrony prywatności.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium