Promocje na zegarki do -50%! Sprawdź tutaj
Czym jest certyfikat wodoodporności zegarka?

Wodoodporne zegarki z certyfikatem nurkowym na rynku są dostępne już od wielu lat. To wybór odpowiedni nie tylko dla fanów sportów ekstremalnych związanych z wodą, ale także dla osób, które od czasu do czasu lubią nurkować albo oddać się innym wodnym aktywnościom. Dobrej jakości zegarek nurkowy wymaga jednak zastosowania szczegółowej inżynierii. Wymagania techniczne sprawiają, że tylko niewiele modeli stać się może odpowiednimi dla nurków.

Z czego wykonane są koperty w zegarkach?

Koperta zegarka to jego podstawowy element, niemal jego szkielet. To właśnie w niej osadzony jest mechanizm. Zadaniem koperty jest przede wszystkim ochrona mechanizmu oraz cyferblatu. Jej kształt oraz materiał, z jakiego jest wykonana, wpływa na wygląd i charakter zegarka, między innymi na to, czy jest mniej lub bardziej formalny.

Jaka bateria do zegarka?

Jednym z elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania tradycyjnego zegarka, jest sprawna bateria. Odpowiednio dobrana zapewni długą pracę czasomierza bez konieczności jej wymiany. Przed jej zakupem warto się nad tym zastanowić.

Co to jest zegarek binarny?

Zegarek binarny to z pewnością mniej typowy rodzaj czasomierza. Można się spotkać również z jego drugą nazwą „zegarek diodowy”. Pierwszy taki model na rynku pojawił się w 2008 roku, więc wcale nie tak dawno.

4 klasyczne projekty "pilotów" IWC Schaffhausen w nowej odsłonie

Nowa oferta zegarków pilotów IWC Schaffhausen na rok 2021, potwierdziła, że marka jest liderem tych klasycznych projektów. Zegarki zaprezentowano na tegorocznej wirtualnej wystawie Watches & Wonders. Szwajcarski zegarmistrz przywrócił swoje klasyczne projekty dla współczesnego użytkownika, zachowując przy tym funkcjonalność oraz wszechstronność, za które jest doceniany już od wielu lat.

Zegarek minimalistyczny – co to znaczy?

Preferujesz raczej proste, klasyczne stroje, a do tego lubisz uniwersalne dodatki? W takim razie zegarek minimalistyczny spełni idealnie twoje oczekiwania. Jego konstrukcja i spójny wygląd sprawiają, że możesz założyć go na wiele okazji i tak naprawdę pasuje on do wszystkiego.

10 ciekawych faktów o Longines

Marka Longines powstała w 1832 roku i od tego czasu jest znana z produkcji eleganckich zegarków damskich oraz męskich. Szwajcarska marka nie tylko wyznacza nowe trendy w modzie, ale także tworzy imponujące mechanizmy uznawane za dzieła sztuki. Oto 10 ciekawych faktów z jej historii, o których wie niewiele osób.

Jak nosić zegarek damski z bransoletą?

Trudno uwierzyć, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu uważano zegarek z bransoletą za element stroju roboczego. Sama zaś bransoleta uznawana była za wyjątkowo niewygodną i niepraktyczną. Wraz ze wzrostem możliwości obróbki stali szlachetnej, zmieniły się również sposoby wykorzystania tego materiału także jako elementu zegarków.

Czy zegarki automatyczne są dokładne?

Zegarki mechaniczne są ulepszane od wielu lat. Każdy producent chciałby, żeby to właśnie jego produkty uchodziły za najdokładniejsze i po prostu najlepsze. Jak jest w przypadku zegarków automatycznych? Czy ich mechanizm również można określić mianem dokładnego?

Fazy księżyca w zegarku – co to za funkcja?

Niewątpliwie wskaźnik faz księżyca na tarczy zegarka wygląda bardzo efektownie i jest jej prawdziwą ozdobą. To tego rodzaju komplikacja, w której warto się skupić na jej wizualnym aspekcie, a niekoniecznie na ogromnej przydatności. Zazwyczaj jej wygląd to zmieniający się księżyc, co może wspaniale wyglądać w zestawieniu z pozostałymi elementami czasomierza.

.

Jak rozpoznać podróbkę zegarka IWC?

IWC Schaffhausen to szwajcarska marka o międzynarodowej renomie, szczególnie znana jest ze swoich chronografów i tourbillionów. Popularność zyskała w latach 30-tych XX wieku projektując profesjonalne zegarki dla pilotów. Rozpoznawalność marki IWC jest w pewnym stopniu przekleństwem. Zegarki IWC, podobnie jak wiele innych luksusowych brandów, dość często są podrabiane. Jak rozpoznać oryginalny zegarek IWC?

Czym jest rezerwa chodu w zegarku?

Prosta, choć niezwykle użyteczna komplikacja, wskaźnik rezerwy mocy („Reserve de marche” po francusku) w zasadzie pozwala użytkownikowi zorientować się, ile energii pozostało w mechanicznej sprężynie zegarka. Zazwyczaj występuje w postaci małej wskazówki i odpowiedniej skali podanej w godzinach (alternatywnie można użyć obracającego się koła widzianego przez otwór). W zegarku nakręcanym ręcznie liczba godzin wskazywana przez skalę to czas pozostały do nakręcenia zegarka, natomiast w zegarku automatycznym jest to czas, przez który zegarek będzie działał, kiedy nie jest noszony.

Dlaczego zegarek się spóźnia?

Czy twój zegarek codziennie spóźnia się? To może być naprawdę duży problem. Istnieje wiele powodów, dla których tak się dzieje. Najbardziej prawdopodobnym powodem jest jednak to, że nie ma on mocy wymaganej do prawidłowego działania. Temperatura, magnetyzm i wstrząsy również mogą wpływać na dokładność zegarka.

11 interesujących faktów o marce Breitling

Historia marki Breitling ma wiele zaskakujących zwrotów akcji. Po przetrwaniu dwóch wojen światowych i epoce wielkiego kryzysu marka musiała wiele razy wymyślać swój indywidualny styl na nowo. Mimo to zawsze pozostawała wierna swojej podstawowej wierze w zapewnianie ekstremalnej dokładności w ekstremalnych warunkach, co do dziś jest jej wyróżnikiem. Oto 11 faktów na temat Breitlinga, których być może nie byłeś świadomy.

Administratorem podanych danych osobowych jest Krakowski Salon Jubilerski W. Strojny Spółka Jawna z siedzibą w Krakowie, ul. Księdza Dercza 3, 30-437 Kraków. Dowiedz się więcej na temat ochrony prywatności.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl