10 interesujących faktów o marce Tissot

10 interesujących faktów o marce Tissot

Tissot niewątpliwie należy do grona najbardziej znanych i największych producentów zegarków na świecie. To marka, która w swojej działalności realizuje szwajcarskie standardy jakości czasomierzy. Przedział cenowy oferty tej firmy sprawia, że na zakup jej produktów pozwolić sobie może spore grono odbiorców. Oto dlaczego warto sprawdzić jej propozycje.

1. 1853 – rok powstania Tissot

Marka powstała w 1853 roku, początkowo jako producent komponentów. Jej założycielem był Charles-Félicien Tissot wraz z synem Charlesem-Emilem Tissotem jako Ch. Félicien Tissot & Fils. Powstała w Le Locle w Jurze w Szwajcarii i do dziś to w tym regionie znajduje się Tissot.Logo od 1880 roku

Na wczesnym etapie istnienia szwajcarska marka zarejestrowała swoje pierwsze logo. Stało się to już w 1880 roku.

2. Pierwszy seryjny zegarek kieszonkowy

Początki marki to czas, kiedy zegarki na rękę nie były jeszcze znane. To właśnie ten szwajcarski producent stworzył pierwszy seryjnie produkowany zegarek kieszonkowy.

3. Reputacja od 1900 roku

Chociaż firma istniała dłużej niż od 1900 roku, to właśnie wówczas stała się naprawdę znana. Wszystko to za sprawą zdobycia przez nią nagrody Grand Prix w Paryżu za jeden ze swoich modeli. Od tamtej pory klienci nie mieli wątpliwości co do jakości jej wyrobów. To nie koniec nagród otrzymanych na wczesnym etapie rozwoju firmy. W 1888 Tissot zdobył Dyplom Honoru w Zurychu, w 1890 roku Grand Prix i Złoty Medal w Antwerpii, a w 1907 roku I nagrodę za chronometry i chronometry morskie w konkursie obserwatorium Neuchâtel.

4. Zegarek cyfrowy

Tissot swój zegarek cyfrowy zaproponował już w 1986 roku. Tissot Two Timer miał on zarówno cyfrowy, jak i analogowy wyświetlacz czasu w połączeniu z siedmioma funkcjami.

5. Pierwszy zegarek antymagnetyczny

To właśnie marka Tissot jako pierwsza na świecie poradziła sobie z naprawdę dużym problemem, jakim jest wpływ pola magnetycznego na działanie czasomierzy. Pierwsze tego rodzaju kłopoty zaczęły się ujawniać w latach 20 XX wieku. Tissot jako pierwszy stworzył zegarek antymagnetyczny (Tissot Antimagnétique, 1930 r.), na którego nie miały wpływu urządzenia emitujące pole magnetyczne.

6. Strefy czasowe

To jeszcze nie koniec produktów, którymi Tissot zrewolucjonizował rynek. Był on także twórcą pierwszego zegarka kieszonkowego, który wyświetlał jednocześnie dwie strefy czasowe. Od tego czasu GMT stało się wręcz standardem w wielu modelach. To nie koniec, marka stworzyła również pierwszy na świecie masowo produkowany zegarek wyświetlający 24 strefy czasowe. Tissot Navigator w 1953 roku stał się liderem tego typu rozwiązań.

7. Pierwszy zegarek z tworzywa sztucznego

Szwajcarska marka eksperymentuje nie tylko pod względem technologii, ale także materiałów używanych do stworzenia zegarków. W 1971 roku powstał pierwszy model z tworzywa sztucznego - IDEA 2001 Astrolon. Obecnie z tego materiału korzysta już bardzo wielu innych producentów.

8. Zegarek z kamienia

To jeszcze nie koniec! W 1985 roku Tissot stworzył Tissot RockWatch, pierwszy zegarek z naturalnego kamienia, a dokładniej z alpejskiego granitu.

9. Zegarek z masy perłowej 

Za mało luksusowy materiał? Co powiesz na kopertę wykonaną z perły! Po swojej premierze w 1987 roku stał się on pierwszym modelem tego typu.

10. Zegarek z drewna

W 1988 projektanci Tissot poszli o krok dalej i zaproponowali użytkownikom kopertę z drewna.

11. Luksusowy od zawsze

W 1916 roku marka wprowadziła stylistykę art deco i zakrzywioną kopertę do swoich zegarków, aby zaspokoić gusta rosyjskich i europejskich klientów. Były one znane jako zegarki Tissot Prince Banana. W tym czasie tworzono również zegarki wiszące z prawdziwymi złotymi i diamentowymi wstawkami.

12. Rozwój reklamy

Pierwsze filmy reklamowe marki pojawiły się w kinach już w latach 40. XX wieku. Działo się to w czasach, kiedy taka forma dopiero raczkowała. Co ciekawe, od samego początku marka tworzyła reklamy w różnych językach, aby móc dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Zegarki marki zresztą do tej pory pojawiają się w najbardziej znanych produkcjach, takich jak film o przygodach Jamesa Bonda Die Another Day (Tissot T-touch).

Administratorem podanych danych osobowych jest Krakowski Salon Jubilerski W. Strojny Spółka Jawna z siedzibą w Krakowie, ul. Księdza Dercza 3, 30-437 Kraków. Dowiedz się więcej na temat ochrony prywatności.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium