Jak dobrać wielkość zegarka?

Jak dobrać wielkość zegarka?


W obecnych czasach, w których ludzie kupują luksusowe zegarki często w Internecie, jeszcze ważniejsze jest, aby znać rozmiar swojego nadgarstka. Dzięki tej wiedzy łatwiej jest dobrać odpowiednią wielkość zegarka. Należy pamiętać o kilku oczywistych wskazówkach. Osoby z mniejszymi nadgarstkami powinny nosić mniejsze zegarki, a osoby z większymi – większe. Jest jednak jeszcze kilka dodatkowych elementów, o których należy pomyśleć, aby zapewnić właściwe proporcjonalne dopasowanie zegarka do ręki.


Rozmiar obudowy ma znaczenie


Średnica koperty zegarka to najważniejszy i najbardziej zauważalny element przy wyborze odpowiedniego modelu. Zegarki męskie zwykle mają rozmiar koperty mieszczący się w przedziale  od 38 mm  do 46 mm. Jednak modele  vintage mogą  mieć  mniejsze  koperty, nawet
34-36 mm, co nadal uważane jest za klasyczny rozmiar. Mniejsze koperty uważa się za damskie, a większe są przeznaczone tylko dla osób naprawdę lubiących zwracać na siebie uwagę. 


Ogólna rozmiarówka zegarków wygląda następująco:

  • <34 mm mały
  • 34 mm - 38 mm średniej wielkości
  • 39 mm - 42 mm w standardowy
  • 43 mm - 46 mm XL / Oversize
  • > 47 mm XXL

 

Zmierz swój nadgarstek


Musisz zmierzyć swój nadgarstek. Jeśli twój nadgarstek ma od 15 do 17 centymetrów obwodu, powinieneś zwykle nosić koperty zegarków 38 mm, 40 mm i 42 mm. Jeśli obwód nadgarstka wynosi od około 17 do 22 centymetrów, powinieneś wybrać kopertę zegarków od 44 mm do 46 mm. Te zalecenia opierają się na nowoczesnym trendzie, jakim są większe zegarki.
Znajomość obwodu nadgarstka jest również ważna przy zamawianiu zegarka, abyś mógł upewnić się, że pasek pasuje, a bransoletka ma właściwy rozmiar.


Inne kwestie do rozważenia, patrząc na rozmiar zegarka


Rozmiar nadgarstka w porównaniu do wielkości średnicy zegarka to nie jedyna rzecz, o której należy pamiętać, szukając idealnego zegarka. Grubość koperty, różne paski i metale mogą odgrywać ważną rolę w odczuwaniu ciężaru zegarka podczas jego noszenia.
Grubość koperty zegarka jest generalnie skorelowana ze średnicą rozmiaru jego koperty. Na przykład, małe lub średnie koperty będą miały zwykle grubość około 7 mm, podczas gdy duże rozmiary będą miały grubość około 9 mm. Im więcej komplikacji wystąpi w zegarku, tym prawdopodobnie będzie grubszy.


Sprawdź szerokość paska


Poszukaj paska do zegarka o szerokości równej około połowie średnicy koperty. Innymi słowy, jeśli chcesz kupić zegarek o średnicy 42 mm, pasek powinien mieć około 22 mm szerokości. Zegarek będzie wyglądał nieproporcjonalnie, gdy rozmiar paska jest za mały lub za duży.


Paski do zegarków ze stali, skóry i tkaniny

Metalowe paski do zegarków zawsze wydają się być większe i cięższe niż paski skórzane lub materiałowe, więc mężczyźni z większymi nadgarstkami mają tendencję do wybierania metalowych bransoletek. Solidna bransoletka z ogniwami doda zegarkowi trochę wagi w zależności od materiału, ale dostępne są także bransoletki z pustymi ogniwami. Gdy już znajdziesz zegarek, który ci się podoba, ostateczna decyzja sprowadza się do osobistych preferencji, które pasują do twojego stylu ubierania się i do twojego nadgarstka.

Administratorem podanych danych osobowych jest Krakowski Salon Jubilerski W. Strojny Spółka Jawna z siedzibą w Krakowie, ul. Księdza Dercza 3, 30-437 Kraków. Dowiedz się więcej na temat ochrony prywatności.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium