Historia marki Breitling

Historia marki Breitling

W dzisiejszym artykule pragniemy przybliżyć Państwu markę Breitling. Szwajcarski producent zegarków, obecny w branży od roku 1884 mimo stałej obecności w świadomości klientów ostatnio jeszcze mocniej zaakcentował swoją pozycję wraz z nowym przekazem marketingowym. Zdarza nam się odpowiadać w sklepie na pytanie: dlaczego własnie ta marka? Czy faktycznie jest to produkt ekskluzywny i w jaki sposób to osiągnął?

Breitling SuperOcean

Ekskluzywne zegarki Breitling.

Bez wątpienia zegarki z charakterystycznym B na tarczy należą do grupy dóbr luksusowych. Długa i pełna sukcesów historia, osiągnięcia w dziedzinie pomiaru czasu, niezmiennie wysoka jakość osiągana dzięki zatrudnianiu najlepszych specjalistów, najnowocześniejsza technologia, ciągłe inwestycje oraz bardzo dokładny proces kontroli to tylko niektóre elementy czyniące z Breitlinga zegarek z najwyższej półki. Wzornictwo, technologia, materiały, serwis dostępny na całym świecie i wszystko co czyni markę rozpoznawalną w dziedzinie szwajcarskiego zegarmistrzostwa w efekcie wymusza niejako wysoką cenę produktu. Dbanie o jakość ogranicza również podaż. to wszystko sprawia że zegarki Breitling są produktem ekskluzywnym, dostępnym dla ograniczonej liczby odbiorców. W naszych rozważaniach dotarliśmy do kwestii ceny jako jednego z wyznaczników ekskluzywności.

Breitling 1884

Ceny zegarków Breitling

Najtańszy zegarek w ofercie kosztuje obecnie 8750 zł, Zegarek mechaniczny to koszt miedzy 13 a 26 tysięcy, mechanizm manufakturowy zwiększy jego cenę do około 35 tysiecy złotych.
W zależności od mechanizmu i zastosowanych materiałów w Breitlinga możemy zainwestować nawet ponad sto tysięcy. Są to duże kwoty. Czasami przekracząjące cenę samochodu. Ale jak mawia nasz Szef: Ile w życiu wydaliśmy na samochody? gdzie one są teraz? i jaka jest obecnie ich cena? Dobry zegarek będzie trwał dziesiątki lat a czasami całe pokolenia...

Breitling Navitimer

Markowe zegarki Breitling

Cena i ekskluzywność zegarków szwajcarskiej manufaktury powoduje też chęć znalezienia się w gronie posiadaczy Breitlinga klientów, którzy nie koniecznie chcą lub mogą zainwestować powyższe kwoty. To oczywiście, jak wszędzie, otwiera pole dla czarnego rynku, podróbek i wszelkiego rodzaju "okazji ". Pamiętajmy aby produkty luksusowe kupować jedynie w autoryzowanych punktach. Świat nie jest idealny i niejednokrotnie w naszym serwisie sprawdzamy dla klientów okazyjnie zakupione zegarki. Wnioski są przykre. Często zdarzają się zegarki nieoryginalne, często produkty z drugiej reki są w fatalnym stanie technicznym. Markowe zegarki Breitling kupione u autoryzowanego sprzedawcy objęte są gwarancją i fachową opieką zarówno przed jak i po zakupie.

Breitling - mechanizm

Zegarki Breitling - jak rozpoznać oryginał?

Dochodzimy do ciekawego zagadnienia będącego często tematem rozmów jakie prowadzimy z klientami. Jak rozpoznać oryginał? Kupując w autoryzowanym punkcie ta wiedza właściwie nie jest nam potrzebna. Nie da się też odpowiedzieć jednym zdaniem. Wszak gdyby był jakiś tajemny kod lub znak producenci podróbek szybko by go rozpracowali. Oszustwo jest często grą psychologiczną. Oszust mówi to co chcemy usłyszeć, wykorzystuje cynicznie naszą uczciwość, jest w stanie wysondować jakie elementy transakcji są dla nas potwierdzeniem jej uczciwości i sam nakierować na nie rozmowę. Jakże często zawiedziony klient skarży się : Proszę pana! zegarek był z papierami !. To zaskakujące że kupując coś co przypominać ma skomplikowany produkt luksusowej mikromechaniki, nasze zaufanie są w stanie wzbudzić mityczne "papiery" które dzisiaj może wydrukować na średniej jakości sprzęcie interesujący się informatyką licealista.

Jak więc rozpoznać oryginał?

Potrzebne jest do tego doświadczenie i wiedza których nie jesteśmy w stanie nabyć nie pracując z zegarkami. Nam czasami wystarczy rzut oka, czasami wystarczy zważyć zegarek w ręce, a czasem sięgnąć w głąb mechanizmu, ponieważ podróby są też gorsze i lepsze. A z doświadczeniem jest jak z angielskim trawnikiem : Zapytano kiedyś angielskiego Lorda jak utrzymać tak wspaniały trawnik jaki był w jego posiadłości. Odpowiedział : " Ah, to bardzo łatwe! trzeba posadzić trawę a potem przez dwieście lat kosić ją raz w tygodniu i codziennie podlewać. " Zaufajcie Państwo specjalistom. Właśnie tym których marka Breitling wybrała na swoich przedstawicieli.

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji.

Załoga ze Sławkowskiej 11

Zdjęcia są własnością firmy Breitling.

Administratorem podanych danych osobowych jest Krakowski Salon Jubilerski W. Strojny Spółka Jawna z siedzibą w Krakowie, ul. Księdza Dercza 3, 30-437 Kraków. Dowiedz się więcej na temat ochrony prywatności.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium