Zegarki z tytanu: dlaczego warto?

Zegarki z tytanu: dlaczego warto?

Na rynku zegarków nie brakuje ciekawych modeli, które wykorzystują także najróżniejsze materiały. Wśród nich jest również tytan. Czy warto kupić czasomierz wykonany właśnie z niego? Jakie ma on zalety i czym wyróżnia się na tle innych propozycji?

Czym wyróżniają się tytanowe zegarki?

Zegarek z tytanu powinien mieć kopertę i bransoletę wykonaną właśnie z tego materiału. Oczywiście zdarzają się także modele z innym paskiem. Ten pierwiastek przypomina żelazo, ale w porównaniu z nim jest zdecydowanie bardziej wytrzymały. Od dawna stosuje się go w inżynierii i medycynie, jest jednym z najstarszych odkrytych przez człowieka i wykorzystywanych pierwiastków. Tytanowe implanty w organizmie jasno wskazują, że jest to materiał przyjazny dla człowieka. Pozostaje on neutralny dla ciała. Z tego powodu jest on właśnie hipoalergiczny. Nie grozi więc powstawaniem reakcji uczuleniowej. Nawet w stali szlachetnej czasami wykorzystuje się nikiel o bardzo alergizującym działaniu. Tytan jest bezpieczną opcją.

Zalety zegarków z tytanu

Tytan jest wytrzymały i twardy, ale to nie jest koniec jego zalet. Przede wszystkim ten materiał jest bardzo lekki. W przypadku zegarków ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ nadgarstek nie będzie nadmiernie obciążony i korzystanie z czasomierza będzie bardzo wygodne. Nawet zegarek o bardzo solidnej konstrukcji, masywny, nie będzie przeszkadzał w codziennym użytkowaniu. W porównaniu ze stalą szlachetną albo z mosiądzem różnica będzie zauważalna. Szacuje się, że może to być nawet o 40 procent mniejsza masa. To istotne w przypadku modeli casualowych, które nosi się nieraz przez cały dzień.

Tytan ma dość surowy wygląd. Ta jego cecha sprawia, że jest on chętnie wykorzystywany szczególnie w męskich czasomierzach, w których jest to bardzo pożądane. Skomplikowana technologia użyta we wnętrzu takiego zegarka sprawia, że jest to propozycja naprawdę luksusowa, którą polubią także prawdziwi fani nowości.

Tytan w naturze ma kolor szary z delikatnym połyskiem. To właśnie w takiej formie zazwyczaj kojarzy się on z zegarkami. Jest to jednak materiał, któremu w łatwy sposób można zmienić barwę, a nawet fakturę. Wykorzystuje się do tego celu cienkie powłoki DLC lub PVD. W przeciwieństwie do połyskującej stali, blask tytanu jest zdecydowanie bardziej subtelny, co także dla wielu użytkowników ma duże znaczenie.

Zegarek z tytanu. Nie tylko sportowe modele. 

Na rynku wybór zegarków tytanowych jest coraz większy, bo materiał ten ma naprawdę mnóstwo zalet. Wiele zegarków tytanowych ma wzór sportowy albo casual. Co za tym idzie, są uniwersalne i najlepiej się sprawdzą w przypadku chęci zakupu codziennego czasomierza.

Bardzo często tego rodzaju zegarki są używane jako modele sportowe, szczególnie w przypadku bardziej wymagających dyscyplin. Tytan jest wytrzymały i nie mają na niego wpływu czynniki zewnętrzne, dlatego świetnie sprawdzi się do tego rodzaju zastosowań. Można używać go na przykład w czasie intensywnych opadów deszczu. Kontakt z wodą mu nie zaszkodzi. Oczywiście w tym przypadku trzeba brać pod uwagę także inne elementy, takie jak generalna odporność mechanizmu na wpływ wody.

Czasomierze z tytanu często mają bardzo prostą stylistykę i dzięki temu są one przejrzyste i zawsze prezentują się elegancko. Nie ulegają one również zarysowaniu. Dojść do niego może w przypadku codziennego korzystania z zegarka. Tej sytuacji zdecydowanie może zapobiec postawienie na tytan.

Trzeba pamiętać jednak o tym, że tytan jest materiałem drogim, o zdecydowanie wyższej cenie w porównaniu ze stalą. Z tego powodu mniejsze grono osób może sobie pozwolić na zakup czasomierza wykonanego z tego materiału. Jednak jego użytkownicy są zazwyczaj bardzo zadowoleni. To po prostu zakup na lata i z takim modelem raczej nic złego się nie stanie.

Oczywiście to, czy dla danej osoby lepiej sprawdzi się zegarek z tytanu, czy wybrać można „zwykły” model stalowy, jest zależne od indywidualnych preferencji. Są osoby, dla których jego zalety nie mają aż takiej wartości, a sama stal szlachetna (albo inny materiał) są wystarczające. 

Administratorem podanych danych osobowych jest Krakowski Salon Jubilerski W. Strojny Spółka Jawna z siedzibą w Krakowie, ul. Księdza Dercza 3, 30-437 Kraków. Dowiedz się więcej na temat ochrony prywatności.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium