Jaki jest najdroższy zegarek świata?

Jaki jest najdroższy zegarek świata?

Zegarki to dla wielu znawców prawdziwy towar luksusowy. Na równi z najcenniejszą biżuterią, wspaniałe okazy mogą kosztować krocie. Co sprawia, że niektóre zegarki to propozycje tylko dla milionerów?


Dlaczego zegarki są takie drogie?

Jest rzeczą oczywistą, że zbieranie zegarków jest drogim hobby. Rzeczywiście, niektóre zegarki luksusowych marek, takich jak Rolex, mogą kosztować nawet kilka tysięcy dolarów. Wszystkie zegarki wskazują godzinę. Co sprawia, że niektóre zegarki są droższe od innych? Oto niektóre z czynników, które mogą podnieść wartość czasomierza:

Tworzenie drogich zegarków wymaga miesięcy badań i projektowania

Na cenę niektórych czasomierzy wpływa zespół naukowców i badaczy stojący za technologią użytą w zegarku. Czasami stworzenie niezawodnego mechanizmu zajmuje nie tylko miesiące, ale lata. Oprócz badań zespół musi również przeprowadzić serię testów i eksperymentów. Wymagają one również czasu i pieniędzy.

Drogie zegarki są produkowane w ograniczonej liczbie

Wiele drogich zegarków jest rzadkich. To jest powód, dla którego modele z limitowanej edycji kosztują znacznie więcej, mimo że jedyne poprawki, które wprowadzono, są bardzo proste. Dobrym przykładem jest Rolex z tarczą Tiffany. Technicznie rzecz biorąc, jest to normalna tarcza Rolexa. Jedyną różnicą jest nadrukowane na niej logo, które na etapie produkcji nie mogło kosztować więcej niż 100 dolarów. Co zaskakujące, powodem, dla którego ten model kosztuje więcej, jest wyłącznie jego rzadkość.

Zastosowane materiały są również drogie

Porównajmy dwa modele tego samego zegarka. Powiedzmy, że pierwszy wykonany jest ze złota, a drugi ze stali nierdzewnej.

Który będzie kosztował więcej? Oczywiście złoty. Materiał, z którego wykonano zegarek, może mieć wpływ na znaczącą różnicę w cenie, nawet jeśli jest to ten sam model. Podsumowując, drogie zegarki są wykonane z drogich materiałów, co samo w sobie znacznie podbija cenę.

Drogie zegarki wykazują doskonały kunszt

Drogie zegarki są zwykle robione ręcznie. Ponadto niektóre marki idą o krok dalej i dodają misterne detale, takie jak ryciny i kamienie szlachetne. Wymaga to umiejętności i precyzji, co znacznie podnosi wartość zegarka.

Drogie zegarki są wytwarzane przez niezawodne marki

Czasami płacimy dodatkowo za samą nazwę lub markę zegarka. Niekoniecznie jest to jednak zła rzecz. Niektórzy kolekcjonerzy uważają, że to gra warta świeczki, jeśli marka ma bogaty rodowód zegarmistrzowski. Warto więc płacić więcej za produkty marek słynących wyłącznie z produkcji zegarków.

Najdroższy zegarek świata


W ramach aukcji Only Watch 2019 w Genewie wylicytowano dotąd najdroższy zegarek świata. To Patek Philippe Grandmaster Chime. Kupujący zapłacił za niego niebagatelną sumę 31 milionów CHF (około 120 000 000 PLN). Jest to unikat, który stworzono z myślą o aukcji, a uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostały na cele charytatywne. Poprzedni rekord – kieszonkowego PP Henry Graves Jr. Supercomplication – wynosił raptem 24 000 000 USD.

Administratorem podanych danych osobowych jest Krakowski Salon Jubilerski W. Strojny Spółka Jawna z siedzibą w Krakowie, ul. Księdza Dercza 3, 30-437 Kraków. Dowiedz się więcej na temat ochrony prywatności.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium