Jak sprawdzić zegarek po numerze referencyjnym?

Jak sprawdzić zegarek po numerze referencyjnym?

Marzy ci się zakup markowego, drogiego zegarka, ale nie możesz sobie pozwolić na taki wydatek? W takim razie idealnym rozwiązaniem dla ciebie będzie wybór zegarka używanego, często kilkukrotnie tańszego. Do takiego zakupu należy się jednak odpowiednio przygotować, ponieważ bez konkretnej wiedzy bardzo łatwo stać się ofiarą oszustwa. Numer referencyjny zegarka będzie w stanie odpowiedzieć na takie pytania, jak autentyczność, rok produkcji i sam model zegarka. Czym on jest i gdzie go znaleźć?Zakup używanego zegarka

W sytuacji, kiedy nie kupuje się starannie zachowanego zegarka, łącznie z pudełkiem i dowodem zakupu, zdecydowanie trudniej jest prześledzić jego historię. Najważniejszą kwestią jest jego autentyczność. Kopia, nawet starannie i estetycznie wykonana, nigdy nie zapewni tej samej jakości, co oryginalny zegarek. Z pewnością nie warto wydawać pieniędzy na czasomierz, który w krótkim czasie może przestać prawidłowo funkcjonować. Kupując drogi zegarek, chce się mieć pewność jego idealnej jakości, dlatego do takiego zakupu należy się prawidłowo przygotować. Inaczej, szczególnie kupując za pośrednictwem Internetu, zakupić można kota w worku.


Czym jest numer referencyjny?

Numer referencyjny to ciąg cyfr, czasami również liter. Ten ciąg może mieć od pięciu do dziesięciu znaków. Innymi słowy, jest to numer katalogowy modelu zegarka. Na temat autentyczności danego przedmiotu sporo powie nam już samo porównanie wytłoczonego numeru z tym udostępnionym przez producenta. Oznaczenie katalogowe w formie numeru znaleźć można na tarczy, na deklu albo na jego kopercie. Nie da się określić jednego miejsca, gdzie taki numer na pewno będzie się znajdował. Wynika to z dużej różnorodności zegarków, a także ze zmian, które zachodziły w nich na przestrzeni lat. Po odnalezieniu numeru można go wpisać do wyszukiwarki Google i także w ten sposób sprawdzić informacje na jego temat. W przypadku rzadszych modeli dowiedzieć się można nawet, ile sztuk danego zegarka wyprodukowano. Jest to więc sposób na dowiedzenie się o swoim czasomierzu wielu istotnych rzeczy.


Wizyta u specjalisty

Wizyta u fachowca, na przykład zegarmistrza, przyniesie wiele informacji na temat danego zegarka. Na podstawie numeru referencyjnego w autoryzowanym salonie sprzedaży danej marki można się wiele dowiedzieć (czasami jest to usługa płatna od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od ceny danego zegarka). Specjalista będzie w stanie udzielić najbardziej szczegółowych informacji dotyczących danego czasomierza. Trwa to jedynie kilka chwil. Warto również wiedzieć, że specjalista jest w stanie udzielić informacji na temat autentyczności modelu tylko go oglądając, chociaż oczywiście sprawdzenie numeru referencyjnego przynosi nowe informacje.


Weryfikacja numeru referencyjnego to najprostszy sposób na dowiedzenie się wielu informacji na temat planowanego do zakupu czasomierza. To także sposób na uniknięcie wpadki, jeżeli chce się kupić używany zegarek. Sprzedawca takiego zegarka może gwarantować jego oryginalność, a kopia może być czasami wykonana (na pierwszy rzut oka) naprawdę dobrze. Niemniej jednak wytłoczony na czasomierzu numer zazwyczaj przedstawia całą prawdę

Administratorem podanych danych osobowych jest Krakowski Salon Jubilerski W. Strojny Spółka Jawna z siedzibą w Krakowie, ul. Księdza Dercza 3, 30-437 Kraków. Dowiedz się więcej na temat ochrony prywatności.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium