Jak rozpoznać podróbkę zegarka Breitling?

Jak rozpoznać podróbkę zegarka Breitling?

Breitling to marka, której nikomu nie trzeba przestawiać. Producent luksusowych chronometrów, jednych z najlepszych zegarków dla pilotów na świecie. Sława ma też swoje minusy, którymi są m.in. pojawienie się na rynku podróbek zegarków Breitling. Jak poznać czy kupiony przez nas zegarek "z drugiej ręki” jest oryginalny?

W ostatnich latach rynek został zalany replikami zegarków Breitling, które na pierwszy rzut oka dla laika wyglądają całkiem tak samo jak oryginały. Na szczęście jest to tylko pozorne podobieństwo a rozróżnienie fałszywki od prawdziwego Breitlinga nie jest takie trudne.
Niesamowita dbałość marki o szczegóły i pierwszorzędne rzemiosło są trudne do odtworzenia przez fałszerzy w ich “replikach” zegarków Breitling. Oto kilka znaków ostrzegawczych, które pozwolą ustalić, czy kupiony przez nas Breitling jest prawdziwy, czy fałszywy.

Oryginalny zegarek Breitling Navitimer Automatic Soldier

Oryginalny zegarek Breitling Navitimer Automatic Soldier

1. Replika

Oszuści wytwarzający podróbki luksusowych zegarków bardzo często, by uniknąć posądzenie o oszustwo, posiłkują się słowem “replika” na określenie zegarka, które został zrobiony na wzór znanego modelu. Słowo "replika" od razu jest dla nas informacją, że zegarek niewiele ma wspólnego z oryginałem, a jego niska cena nie jest żadną okazją.

2.Waga

Pierwsza światełko alarmowe powinno się pojawić już w momencie włożenia zegarka na nadgarstek. Breitling to solidne zegarki, znacznie cięższe niż niektóre z ich luksusowych odpowiedniki Rolex czy Omega. Jeśli włożysz zegarek na nadgarstek i nie poczujesz od razu jego ciężkości, to istnieje prawdopodobieństwo, że nie nosisz oryginału.

3.Logo

Breitling używa dwóch rodzajów logo na swoich zegarkach — logo z kotwicą zamocowaną między skrzydłami lub zaokrągloną literę „B”. Logo zazwyczaj zlokalizowane jest na górze lub z boku tarczy zegarka. Poniżej niego znajduje się nazwa marki. W logo warto zwrócić uwagę na następujące rzeczy.

  • po pierwsze, między czubkiem kotwicy a skrzydłami jest niewielka szczelina;
  • po drugie wewnętrzne linie definiujące skrzydła nie osiągają pełnej rozpiętości skrzydeł;
  • prawdziwe logo ma łącznie 5 wypustów na skrzydle.

Fałszywe zegarki Breitling zazwyczaj pomijają te drobne szczegóły.

Oryginalne logo marki Breitling na tarczy

 

Oryginalne logo marki Breitling 

4.Wskazówki

Sekundowa wskazówka większości autentycznych zegarka Breitling kończy się charakterystycznym „B” z kotwicą. Warto również zwrócić uwagę na środkową szpilkę, mocującą wskazówki. Powinna być tego samego koloru, co wskazówki. Jeśli jest inaczej, masz na ręku podróbkę.

5.Antyrefleksyjne szkło

Oryginalne Breitling pokryte są powłoką antyrefleksyjną. Aby sprawdzić oryginalność czasomierza, należy zbliżyć go do źródła światła i sprawdzić, czy na szkle nie ma odblasków. Jeśli szkło tworzy oślepiający blask, jest wysoce prawdopodobne, że ten zegarek jest repliką. W oryginalnym modelu odblask jest minimalny, a szkło lekko niebieskawe.

6.Okienko kalendarza

Cyfry w okienku kalendarza oryginału zajmują całą przestrzeń. Liczby są łatwe do odczytania i wyraźnie narysowane. W podróbkach nawet jak są duże, to nie wypełniają przestrzeni okienka w całości.

Oryginalny zegarek Breitling

Oryginalny zegarek Breitling 

7.Niska jakość druku i grawerowania

Warto przyjrzeć się też uważnie grawerom. Grawerowanie na oryginalnej sprzączce paska jest znacznie głębsze niż na podróbce. Powinieneś być w stanie wyczuć wygrawerowane na nim słowo Breitling, a druga strona klamry powinna być gładka. Litery na cyferblacie powinny być lekko wypukłe, 3D. Jeśli wyglądają płasko, prawdopodobnie patrzysz na replikę. Ponadto litery drukowane na fałszywych zegarkach często są niewyraźne i słabej jakości.

8. Numer seryjny

100% pewność da Ci weryfikacja numeru seryjnego. Od 2000 roku ten numer jest unikalny dla każdego zegarka Breitling. Znajduje się na deklu zegarka i dokumentacji egzemplarza. Jeśli nie znajdziesz tego unikalnego numeru lub zawiera on nieprawidłowy ciąg cyfr — odpowiedź już nasz.

 

Aby mieć pewność, najlepiej kupować oryginalne zegarki Breitling u oficjalnych dystrybutorów. 

Administratorem podanych danych osobowych jest Krakowski Salon Jubilerski W. Strojny Spółka Jawna z siedzibą w Krakowie, ul. Księdza Dercza 3, 30-437 Kraków. Dowiedz się więcej na temat ochrony prywatności.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium