Jak nosić zegarek na bransolecie?

Jak nosić zegarek na bransolecie?

Zegarek na bransolecie ze stali szlachetnej to najlepszy wybór na co dzień, chociaż można go nosić również do bardziej oficjalnych stylizacji.

Trudno uwierzyć, że kiedyś uważano je bardzo nieporęczne a czasami nawet niewygodne. Jeszcze do końca lat 60. były bardzo rzadkie, ponieważ stal szlachetna, niezwykle twardy materiał był prawie niemożliwy do przetworzenia za pomocą ówczesnych metod produkcji. Produkcja bransolet była zbyt droga. Pierwsze modele były przeznaczone głównie dla nurków, pilotów i członków wojska i nazywano je „zegarkami narzędziowymi”. Nie noszono ich na co dzień a jedynie do wykonania określonego zadania (np. nurkowanie z diverem).

Dlaczego wybrać zegarek na bransolecie?

Dziś zegarki na bransolecie uważane są za wygodne i gustowne. Stanowią doskonałą alternatywę dla zegarków na paskach skórzanych. Przemawia za nimi estetyka i względy praktyczne. Bransolety do zegarków wykonane są przeważnie ze stali szlachetnej typu 316L, która jest stopem żelaza, chromu i niklu. Jej atutami są przede wszystkim większa wytrzymałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Tego typu bransoleta i nie ulega procesowi korozji, nie łamie się, nie matowieje, nie odkształca się i nie śniedzieje. Oprócz względów praktycznych są też walory estetyczne. Zegarki na bransolecie znacznie lepiej się prezentują na nadgarstku. 

Jak dopasować zegarek na bransolecie?

Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić po zakupie nowego zegarka na bransolecie, jest dopasowanie bransolety do nadgarstka — skrócenie lub wydłużenie. Zazwyczaj tego typu "zabieg" wykonywany jest w salonie, w którym dokonujesz zakupu zegarka.

Zobacz też: Jak skrócić bransoletę w zegarku?

Bransoleta nie może zbytnio uciskać nadgarstka. Pamiętajmy, że w ciągu dnia nasz nadgarstek zmienia swoją objętość i puchnie. Z tego względu idealnie dopasowana bransoleta powinna mieć luz mniej więcej na szerokość małego palca. Wówczas nawet pod koniec dnia zegarek będzie wygodnie leżał na nadgarstku. Bransoleta nie może być jednak zbyt luźna, bo zegarek będzie obracać się na nadgarstku. To nie tylko niekomfortowe, ale również nieestetyczne rozwiązanie.

Zegarek powinien być wystarczająco ciasny, aby nie przesuwał się więcej niż 5 centymetrów w dół nadgarstka, gdy twoje ramię swobodnie wisi wzdłuż tułowia, ale wystarczająco luźny, aby nie zostawiać odcisków.

Zobacz też: Sposoby noszenia zegarka

Do czego nosić zegarek na bransolecie?

Zasadniczo zegarek na stalowej bransolecie, bez względu czy jest to bransoleta klasyczna czy mediolańska, uważa się za mniej formalny. Przyjmuje się, że taki czasomierz powinno się nosić raczej do stylizacji na co dzień, casual, jak również do sportowych outfitów (np. zegarki typu diver)
Zegarek na klasycznej bransolecie doskonale pasuje zatem do T-shirtu, koszulki polo, koszuli chambray i pary jeansów. A czy można ubrać go do oficjalnych stylizacji? Oczywiście, że tak!

Simon Baker ambasador marki Longines

Być może kiedyś takie połączenie byłoby nie do pomyślenia. Teraz coraz więcej zegarków na bransolecie doskonale prezentuje się w połączeniu z gustownym garniturem. Zresztą sam James Bond do swojego skrojonego garnituru ubiera Omega Seamaster 300 - właśnie na bransolecie. Ważne jest, aby design zegarka nie zdominował zbyt bardzo oficjalnej stylizacji, kluczem do sukcesu jest umiar i prostota.  Wówczas zegarek na bransolecie z garniturem stworzą doskonały zestaw.

 Zobacz zegarki na bransolecie w sklepie e-zegarki.com 

Administratorem podanych danych osobowych jest Krakowski Salon Jubilerski W. Strojny Spółka Jawna z siedzibą w Krakowie, ul. Księdza Dercza 3, 30-437 Kraków. Dowiedz się więcej na temat ochrony prywatności.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium